Paznokcie tytanowe krok po kroku

Odżywione, zadbane i naturalnie wyglądające paznokcie? Taki efekt daje manicure tytanowy. Nic dziwnego, że ta nowoczesna i bezinwazyjna metoda stylizacji, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a do naszego kraju dotarła kilka lat temu, zyskuje coraz większe grono zwolenniczek. Jeśli i Ty chcesz ją wypróbować, sprawdź jak wykonać paznokcie tytanowe krok po kroku. Z naszego poradnika dowiesz się także, w jaki sposób je ściągnąć. https://newstyleofnails.eu/jak-zrobic-paznokcie-tytanowe/

Ile trwa zrobienie paznokci tytanowych?

Jedną z licznych zalet manicure’u tytanowego jest czas wykonania. Choć stylizacja składa się z kilku etapów, całość zajmuje maksymalnie godzinę. Jeśli jesteś zaawansowaną, wprawioną manicurzystką, powinno Ci wystarczyć około czterdzieści pięć minut. Manicure Tytanowy jest nie tylko szybki w aplikacji, ale także długo utrzymuje się na paznokciach. Efektem stylizacji możesz cieszyć nawet do czterech tygodni.

Jak wykonać paznokcie tytanowe krok po kroku?

W zależności od marki kosmetyków, jakich użyjesz, poszczególne etapy manicure’u mogą różnić się między sobą lub wymagać zastosowania dodatkowych preparatów. Jednak najważniejsze kroki są takie same. 

Przygotuj:

 • odtłuszczacz,

 • tytanową bazę budującą,

 • żel bazowy,

 • wysuszacz,

 • top,

 • kolorowy puder,

 • patyczek do odsuwania skórek,

 • pilniczek lub bloczek polerski,

 • krem do rąk,

 • dodatkowo przyda Ci się olejek do pielęgnacji skórek.

Paznokcie tytanowe krok po kroku

 1. Zacznij od odpowiedniego przygotowania dłoni. Nawilż je porcją ulubionego kremu do rąk lub balsamem.

 2. Spiłuj paznokcie. Najlepiej, jeśli zrobisz to pod kątem czterdziestu pięciu stopni i w jednym kierunku. Dzięki temu płytki się nie rozwarstwią.

 3. Zadbaj o zmatowienie paznokci. Do tego celu możesz użyć bloku polerskiego. Pamiętaj, by nie dociskać go nazbyt mocno do płytki, ponieważ może to źle wpłynąć na jej kondycję.

 4. Opracuj skórki, używając specjalnego patyczka.

 5. Oczyść paznokcie przy pomocy pędzelka lub szczoteczki.

 6. Następnie nałóż na płytki płyn odtłuszczający nail prep. 

 7. Teraz aplikuj żel bazowy. Zrób to precyzyjnie, ponieważ puder przyklei się tylko tam, gdzie nałożony jest ten preparat. Następnie zanurz w bazie budujacej clear.

 8. Kolejnym etapem jest nałożenie żelu bazowego i zanurzenie paznokcia w kolorowym pudrze. Proszek od razu przyklei się do płytki.

 9. Kiedy warstwa manicure’u delikatnie wyschnie, ponownie nałóż żel bazowy, a potem po raz drugi zanurz paznokcie w słoiczku z kolorowym proszkiem tytanowym.

 10. Utrwal manicure wysuszaczem.

 11. Kolejnym etapem jest delikatne wypilowanie paznokci, zmatowienie oraz nałożenie utwardzacza.

 12.  Na koniec przetrzyj paznokcie wacikiem bezpyłowy by zebrać nadmiar activatora i nałóż warstwę gel top, który je nabłyszczy i utwardzi.

 13.  Dobrym zwyczajem po wykonaniu manicure’u jest nałożenie na dłonie odżywczego olejku i wykonanie delikatnego masażu. https://spaiuroda.pl/manicure-tytanowy-niepowtarzalna-i-trwala-stylizacja-paznokci/

Jak ściągnąć paznokcie tytanowe?

Manicure tytanowy to jedna z najtrwalszych metod stylizacji paznokci. Jednak i na nim po kilku tygodniach pojawia się odrost. Pamiętaj, że kiedy tak się stanie, nie musisz od razu wykonywać nowego manicure’u. W zupełności wystarczy, że uzupełnisz odrost. Natomiast, jeśli chcesz zmienić kolor paznokci na nowy lub ozdobić je innym wzorem, najpierw musisz usunąć stary manicure. 

Do tego będą Ci potrzebne:

 • polerka do paznokci,

 • waciki kosmetyczne,

 • aceton,

 • patyczek higieniczny,

 • dodatkowo przydadzą się klipsy do manicure’u.

Jak usunąć manicure tytanowy krok po kroku?

 1. Użyj polerki, najlepsza będzie taka o ziarnistości 180. Wygładź nią paznokcie. Rób to delikatnie, by nie uszkodzić płytki. 

 2. Waciki kosmetyczne nasącz acetonem i nałóż je na płytki. Pozostaw je tak na paznokciach na kwadrans. Zabieg będzie dla Ciebie wygodniejszy, jeśli przymocujesz waciki specjalnymi silikonowymi klipsami. 

 3. Ewentualne pozostałości proszku usuń patyczkiem. 

 4. Jeśli proszek tytanowy nadal mocno się trzyma, jeszcze raz nałóż wacik z acetonem na paznokcie.

Wiesz już nie tylko, jak wykonać manicure tytanowy, ale także jak go usunąć. Sprawdź dostępne w naszym sklepie kosmetyki – bazy, kolorowe pudry i preparaty utrwalające. Wybierz spośród nich potrzebne Ci produkty i rozpocznij swoją przygodę z tą metodą stylizacji paznokci. https://newstyleofnails.eu/produkt/zestaw-startowy/